Płyta szamotowa

Płyta szamotowa – materiał budowlany wykonany metodą sypką na prasach o wysokim nacisku i wypalany w temperaturze 1350 St-1450 st C. Płyty szamotowe wykorzystywane są zamiast cegły szamotowej. Istnieje duży wybór rozmiarów i gatunków. Do łączenia płyt używa się się zaprawę szamotową lub kit zduński. Poniżej płyty szamotowe w różnych rozmiarach. Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie internetowym. Oferujemy okrągłe płyty szamotowe służące jako kamienie do wypalania pizzy 350/20.

Płyty szamotowe są płytami, które posiadają właściwości akumulacyjne oraz doskonale przewodzą ciepło, które jest równomiernie i długotrwale uwalniane do pomieszczenia. Dzięki temu nagrzana płyta szamotowa jest w stanie oddać do pomieszczenia znaczne ilości ciepła przez długi czas. Płyty szamotowe mają zastosowanie jako ciepła obudowy kominka, ze względu na swoje właściwości akumulacyjne. Stosuje się je również do pieców chlebowych oraz pieców do pizzy, kuchennych, piekarniczych, zduńskich, grilli.

Ze względu na liczne zapytania naszych klientów o sposób pakowania płyt, poniżej zamieszczamy zdjęcia z etapów pakowania.

Płyty szamnotowe w naszym sklepie internetowym